Volg een opleiding met het STAP-budget
Weet je dat er maar liefst € 1.000,- opleidingstegoed voor je klaarligt om te investeren in jouw kennis, vaardigheden en toekomst? Het is een cadeautje van de overheid, bedoeld om je arbeidskansen te vergroten. De subsidie heet STAP (Stimulering Arbeidsmarkt Positie). Met het geld uit het STAP-budget kunnen medewerkers een opleiding, training of cursus volgen. Zorg dat je op tijd bent met aanvragen. Dit kan vanaf 1 maart 2022. De subsidie kent wel een aantal voorwaarden. We hebben er een aantal op een rij gezet:
- Je bent tussen de 18 jaar en de AOW-gerechtigde leeftijd.
- Je werkt in loondienst, bent ondernemer of hebt momenteel geen werk.
- Je ontvangt op het moment van de aanvraag geen andere financiering op het gebied van onderwijs (zoals studiefinanciering, tegemoetkoming schoolkosten voor meerderjarigen, lerarenbeurs of andere publieke financiering van onderwijs).
- Je hebt dit jaar nog niet eerder het STAP-budget ontvangen.
- Jouw gekozen opleiding is arbeidsmarkt-relevant en start binnen 3 maanden na aanvraagtermijn.
Zorg dat je op tijd bent
Jaarlijks zal de overheid ongeveer 200.00 tot 300.00 STAP-budgetten toekennen. Dit gebeurt in tijdvakken van twee maanden, verdeeld over een kalenderjaar. Vanwege het beperkte aanbod krijgen niet alle aanvragers een STAP-budget toegekend. het is dus zeer belangrijk dat je er op tijd bij bent. Op=Op.
Vanaf 1 maart 2022 kunt je als werkende en werkzoekende via het STAP portaal het STAP-budget aanvragen. Dit kan per persoon 1 keer per jaar. Als de aanvraag is goedgekeurd, wordt het bedrag betaald aan de opleider. De aanvragen worden beheerd en uitgevoerd door het UWV.
Onderstaande button verwijst naar de website van de Rijksoverheid, met meer informatie en het aanvragen van het STAP-Budget.
Meest gelezen
Salariskalender 2024
Wanneer je uitbetaald wordt, verschilt per loontijdvak. De wekelijkse uitbetalingen vinden net als vorig jaar iedere donderdag plaats. De maandelijkse en 4-wekelijkse betalingen hebben daarin minder structuur. Om er achter te komen wanneer jij je geld op je rekening kan verwachten, raden we je aan om onze salariskalender 2024 te raadplegen.
Actie trekkerrijbewijs
Ben jij van plan je T-rijbewijs te halen? Of ken jij iemand die zijn T-rijbewijs wil halen? Roots, dat werkt! betaalt €500,- van jouw trekkeropleiding!
Nieuwe collega – Gerard Flier
Ik ben Gerard Flier, 54 jaar en sinds juli werkzaam bij Roots, dat werkt! als relatiebeheerder. Ik kom oorspronkelijk uit Kampen en heb in het verleden verschillende functies vervuld in grondverzet, de uitzendbranche en de veiling.